Zaznacz stronę

SNOOZE CHAIR PROJEKT DYPLOMOWY

 

Dyplom magisterski 2014
Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa
Katedra Projektowania Mebla
promotor: prof. Stanisław Figiel
autor: Piotr Kuczkowski

SNOOZE (z ang. Drzemka) to projekt wielofunkcyjnego mebla tapicerowanego. Jest to przede wszystkim siedzisko – fotel., ale skrywa on w sobie dodatkowo funkcje jednoosobowego łóżka, które otrzymujemy po rozłożeniu fotela (umożliwia to prosty, autorski mechanizm). Kolejnym udogodnieniem są schowki (np. na pościel) zlokalizowane od tylnej strony mebla (na jego plecach) oraz pomocnik nocny, który uzyskuje się z wierzchniej poduchy oparcia mocowanej na rzep. Dodatkowo pomocnik został wyposażony w tacko-nakładkę przechowywaną w jednym ze schowków.
Leżysko, w zależności od potrzeb, może również służyć jako długie, kilkuosobowe, niskie siedzisko.
Fotel rozkłada się dwufazowo: poprzez ściągnięcie poduchy mocowanej na rzep do oparcia, a następnie poprzez wachlarzowe „rozwinięcie” wierzchniej połówki mebla w osi zawiasu.
Ideą projektu było stworzenie w pełni funkcjonalnego i ergonomicznego mebla przeznaczonego głównie do ciasnych pomieszczeń (ale nie tylko). Motywem przewodnim był ruch i mechanizm, dające w wyniku mebel o zmiennej postaci. Opracowana forma to ukłon w stronę klasyków meblarstwa. To wygodna niespodzianka dla nieoczekiwanego gościa, którego nie mamy gdzie położyć na noc. Prosta i elegancka zarazem forma sprawdzi się zarówno w małych, jak i przestronnych wnętrzach, a dzięki wielowariantowej możliwości doboru tkanin wpasuje się kolorystycznie w każdy kontekst aranżacji wnętrza.

 

telefon

+48 725 206 792

e-mail

biuro@szkicovnia.pl

godziny pracy

poniedziałek-piątek:  9:00-17:00