Zaznacz stronę

ARCHITEKTURA WNĘTRZ I WZORNICTWO

 

SZKICOVNIA®, bo każdy projekt rozpoczyna się od szkicu, zapisu myśli, zebrania informacji do dalszego działania. To najkrótsza droga do wytłumaczenia tego, co skrywają nasze głowy. Niezależnie od tego, jak bardzo uwikłani jesteśmy w nowoczesne technologie, jak wszechobecne i nieodzowne w dzisiejszym

 

 

projektowaniu są aplikacje wspomagające proces projektowania (CAD, grafika 3D,2D), najbardziej podstawowym i absolutnie niezastąpionym narzędziem pozostaje ręka projektanta dzierżąca ołówek, czy marker. Tej myśli się trzymamy, takie działania praktykujemy – szkicujemy i bardzo to lubimy! W szkicach rodzą się pomysły.

 

 

dr PIOTR KUCZKOWSKI

– architekt wnętrz, projektant, założyciel marki

Studiował we wrocławskiej ASP im. E.Gepperta we Wrocławiu na kierunku Architektura Wnętrz, gdzie w 2014 roku obronił z wyróżnieniem kierunkowy dyplom magisterski ze specjalizacją projektowanie mebli. Laureat konkursów projektowych (m.in. zdobywca I miejsca w piątej edycji konkursu „Wizja wypoczynku” organizowanego przez firmę meblarską KLER). Od ponad 11 lat związany zawodowo z projektowaniem architektury wnętrz i wzornictwa, zdobywał doświadczenie w firmach o profilu architektonicznym i wzorniczym. Od 2016 roku związany jest z rodzimą uczelnią, jako prowadzący w Katedrze Mebla, w Pracowni Podstaw Kształtowania na wydziale Architektury Wnętrz Wzornictwa i Scenografii, którego obecnie jest Prodziekanem. Poszerza horyzonty studentów w obrębie zagadnień kształtowania i wykorzystania nowych technologii w procesie projektowania. Nasycając swój projektowy zapał oraz zainteresowania i doświadczenia związane z drukiem przestrzennym, w listopadzie 2022 roku obronił tytuł doktora sztuki. Jednocześnie od 2019 roku, jako założyciel i właściciel biura projektowego SZKICOVNIA®, koncentruje swoją uwagę na projektowaniu przestrzeni życia człowieka i projektowaniu wzorniczym. Projektowanie to dla niego codzienne wyzwania, przygoda, stanowi ono nierozerwalną część jego życia.

 

 

mgr DARIA URBAŃCZYK

– architektka wnętrz, projektantka, współwłaścicielka

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, gdzie w lipcu 2020 roku na kierunku Architektura Wnętrz obroniła dyplom magisterski z wyróżnieniem. Jako specjalizację obrała projektowanie mebli, co zaowocowało doskonałą realizacją projektu dyplomowego, skupionego na problematyce mebli dedykowanych przestrzeniom co-working’owym. Od ponad 7 lat związana jest z projektowaniem architektury wnętrz. Realizując projekty swoją uwagę skupia na użytkowniku i jego potrzebach. Cechuje ją maksymalna wnikliwość w analizowaniu potrzeb odbiorcy końcowego, co przekłada się każdorazowo na doskonale przemyślane funkcje i wizualną stronę projektów. Urodzona estetka, która w swoich pracach zawsze dąży do perfekcji podania każdego detalu. To właśnie umiejętność wczucia się w odbiorcę projektowanego wnętrza czy produktu, pozwala jej na indywidualizację podejścia do projektowania, co zaś przekłada się na niepowtarzalne rozwiązania szyte na miarę klientów. Daria poza projektowaniem realizuje swoją pasję do sztuk czystych. Jest autorką wielu prac malarskich (które sygnuje marką Circleart), a jej niepowtarzalne kompozycje, łączące w sobie różne techniki malarskie, cieszą się uznaniem wśród odbiorców. W SZKICOVNIA® spełnia się jako dyrektor kreatywny każdego przedsięwzięcia projektowego oraz odpowiada za budowanie obrazu marki we wszelkiego rodzaju mediach.

 

 

DZIAŁAMY GŁÓWNIE NA TERENIE WROCŁAWIA I OKOLIC ALE NASZA OFERTA NIE ZNA GRANIC! REALIZOWALIŚMY DOTĄD PROJEKTY W POZNANIU, WARSZAWIE, ŁODZI, SZCZECINIE ORAZ WE FRANCJI.

telefon

+48 725 206 792

e-mail

biuro@szkicovnia.pl

godziny pracy

poniedziałek-piątek:  9:00-17:00